Kombi Baca Uzatımı

Kocaeli Hikmet Teknik kombi servisi olarak sizlere Kombi Baca Uzatımı konusunda sizlere detaylı olarak bilgilendirelim. Öncelikle Kombi Bacası nasıl olmalı onları inceleyelim. Bina bacası olmak zorundadır. Aksi halde baca montajı ve kombi montajı yapılamaz. Boru malzemesi paslanmaz çelik olmalıdır. Rijit boru ya da spiral boru kullanılması gerekir. Spiral baca borusu kullanıldığında ek yapılmamalıdır. Aynı zamanda 0,5 m aralıklarla tavana ya da duvara sabitlenmelidir. Kombi montajı sonrasında dik olarak yükselen ve minimum 33 cm olan baca kullanılmalı, bu parçadan sonra dirsek konulmalıdır. Atık gaz borusu bacaya 2° veya 3° lik eğimde olmalıdır. Borular birbirine sızdırmaz şekilde bağlanmalıdır. Ek yerler olur ise sızdırmazlık malzeme kullanılabilir. Yalnız sızdırmazlık malzemenin de sıcağa dayanıklı olması şarttır. Bu sebeple önerilen yapışkanlı alüminyum folyo sızdırmazlık bandının kullanılmasıdır. Borular yanıcı-yakıcı maddelerin olduğu yerlerden, yatak odalarından, banyolardan veya lavabolardan geçmemelidir. Borular kombinin davlumbaz çıkışındaki alandan küçük olmamalıdır. Baca borusu aydınlığa bağlanmalı ve pencereden kesinlikle çıkarılmamalıdır. Standart çaplardan daha küçük çapta olan boru kullanılmamalıdır. Kombi olabildiğince bacaya yakın yere monte edilmeli, mümkün olduğunda T bağlantıdan, dirseklerden ve yatay uzantılardan uzak durulmalıdır. Tek dirsek kullanılır ise baca borusunun yatay şekildeki uzunluğu maksimum 2 m olmalıdır. Çift dirsek kullanılacak ise maksimum 1 m olmalıdır. Baca binanın en üst katına bağlanıyor ise baca borusu yatay uzunluğu en fazla 1 m olmalıdır. Aynı zamanda tek dirsek kullanılması gerekmektedir. Baca; temiz, çekişi kuvvetli baca kanalına bağlanmalıdır. Kombi ile birlikte hazır gönderilen baca seti yeterli gelmedi ise ilave uzatma ya da ilave dirsek kullanılabilir. Yalnız malzemenin orijinal olması şarttır. Böyle bir durum gerekiyor ise Eşdeğer Uzunluk hesaplanarak bulunmalıdır.

Kombi Yedek Parça Satışı

Kombı fan motoru satışı

Kombilerin  çokça arızalanan parçalarının bir tanesi  kombi fan motorlarıdır. Kombi fan motorunu yedek parça olarak sürekli bulundurmak tayız. Her marka ve modele göre çeşitlilik gösteren  fan motorlarlarına firmamız tarafından ulaşa bilmektesiniz. Size gerekli olan fan motorunu bulabilmek için mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

En çok talep edilen ve arızalanan fan motorları ve sürekli stoklarımızda bulundurduğumuz Fan motorları şöyledir , Demirdöküm fan motoru , Baymak fan motoru , Viessman fan motoru , Eca , baykan,  immergas fan motoru, bosch saçlı fan, eğer sizinde bu markalardan bir kombiniz var ve fan motoru arızalanırsa mutlaka bizimle iletişime geçiniz

Kombi Sirkülasyon pompası satışı

Diğer  arıza oranı oldukça yüksek olan bir ürün ise pompalardan olan sirkülasyon pompası dir ve  her kombide yer alan pompa suyun sirküle olabilmesini sağlamaktadır. bu nedenle çokça arıza vermektedir. Sizde sirkülasyon pompasının arızalandığını düşünmekte iseniz , mutlaka bize ulaşarak servisimizden sirkülasyon pompasını değişimini  talep edebilirsiniz.

Üç yollu step motorları

Kombiler  çeşitli motorlardan oluşmaktadır, motorlar kombinin birimleri olarak  işlevsel olmaları ve çalışmaları düşünüldüğünde hayati önem göstermektedir, eğer  kombinin bir motoru bozulur ise kombiniz arıza verir ve diğer kısımları da pasif olur, birbirlerini tamamlayıcı motorlardan bir taneside step motorudur , arızalanan step motorlarının değişim ve tamir bakım hizmetlerini yedek parçalarını sürekli bulundurmak tayız.

Emniyet valf çeşitleri

Ek birimlerin sıkça yaşanan sıkışıklık durumlarında kombilerin cankurtaranı haline gelen emniyet valflerinde de sürekli olarak yedek parça stoklarımızda bulandırarak, sizlere  en hızlı teknik servis hizmetlerini sunmayı amaçlamaktaydı. eğer sizde emniyet valfinin bozulduğunu düşünüyorsanız bize bir telefonla ulaşarak teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Manometre basınc saatı satışı

Kombinin stabil çalışabilmesi ve  sıcaklık değerlerinin en iyi şekilde  ölçüle bilmesi için basınç ve sıcaklık ölçüm saatleri, göstergelerinin  büyük önem arz etmektedir, bu nedenlerden ötürü arıza oranlarına göre marka ve modellere  göre çeşitli marka manometre , basınç ölçüm saatlerini sürekli bulundurmak tayız.

Su akış şalterleri ve türbinleri

Kombiyi besleyen soğuk su ve sıcak suyun çeşitli şalterlerle yönetim altına alınması gerekmektedir, bu birimler su akış şalterleri olarak tabir edilmektedir. Kombinizin çeşitli bölümlerindeki suyun kesilmesi açılması gibi çok çeşitli teknik özellikler içeren su akış şalterleri ve türbinlerini bizden ulaşıp satın alabilir veya arıza kaydı açtırarak teknik servisimizden yararlanarak değişmesini sağlayabilirsiniz.

Kombı su doldurma muslukları

Kombinizin performansı ve içerisindeki havasının alınması ndaki büyük rol oynayan ek ara birimlerden bir taneside vana ve musluklar dır. Çeşitlilik gösteren musluk özellik ve ebatlarına göre her çeşit  su doldurma musluğunu stoklarımızda bulundurmak tayız.Bozuk muslukların itina ile değiştirilmektedir.

Kombi Genleşme tankları

Kombinin içerisinde çeşitli  su kaynatma ve depolama tanklaır yer almaktadır, zaman zaman aşırı ısınma ve ömrünü tamamlaması sebeplerinden ötürü tanklar patlamakta sızdırmaya başlamaktadır. Bu noktada genleşme tankı diye adlandırılan sıcak su tanklarını bire bir yedek ve tamir  konusunda hizmetler sunmaktayız. Her marka ve modele göre genleşme tanklarımız mevcuttur.

Kombi Ana eşanjör

Isı değiştirici olarak adlandırılan eşanjörlerin plakalı ve plakasız en çok  arızalanan ve yedek parça açısından sürekli bulundurmamız gereken eşanjörlerin başında ferroli ve demirdöküm marka kombilerinin eşanjörleri gelmektedir. Bizlerde bu konuda mağdur müşterilerin problemlerini çözmek amacıyla sürekli bu ürünlerden bulundurmak tayız. Her marka ana eşanjör den temin edebilir, servislerimizi arayarak bizlerden teknik servis talebinde buluna bilirsiniz.

Gaz valfı cesıtlerı

Kombilere gelen gazın kesilmesi ve açılması için büyük önem taşıyan vanalardan da sürekli olarak yedek parça kısmımızda bulundurmak tayız. Gaz kombinin ana besmelesidir, ve herhangi bir arıza değişim sırasında gazın kesilmesi için gaz valfine büyük ihtiyaç duyulur. Bu nedenle kesinlikle çalışıyor olması gerekmektedir.

 

Tüm marka , model , elektronik kart çeşitleri ve tamiri

Kaçak Tıkayıcı Ürünler

 • Dünya üzerinde 1 milyondan fazla uygulama ile kanıtlanmış başarı…
 • Amerika’da sektörün en güçlü kaçak kapatıcısı…
 • Made in USA, ürünler Amerika’da üretilmektedir.
 • Kalıcı kapatma sağlayan benzersiz formül.
 • Polimer içermez.
 • Standart ve dijital manifoldlarda arıza ve tıkanıklıklara neden olmaz, üreticiler tarafından onaylanmıştır.
 • Easyseal Direct Inject tüm soğutucu akışkan, yağ ve sistem elemanları ile uyumludur, klima sistem ve kompenentlerine zarar vermez, güvenle kullanılır.
 • Amonyak hariç CFC, HCFC, HFC ve hidrokarbon grubu soğutucu ile çalışan tüm klima ve soğutma sistemlerinde güvenle kullanılır. (R22, R410A, R407C, R404, R134a vb …)
 • Kompresör, kılcallar, selenoid vanalar, bs üniteleri, TVX, TEV, genişleme vanaları vb. sistem elemanlarına zarar vermez.
 • İnverter kompresörlü split veya multi klima sistemlerinde, büyük kapasiteli değişken debili VRV, VRF klima sistemlerinde güvenle kullanılır.
 • Ultraviyole el feneri ile bakıldığında kaçakları gösteren yeni ultraviyole boya (UV-DYE) içeren ürünü ile kaçakları bulmak çok kolay.

Kombi Kart Tamiri

Firmamız kart fiyatları hakkında müşterilerini arayarak bilgi vermektedir. Uzman çalışan elemanlarımız teşhis konusunda kullanıcıları arayarak gereken bilgileri vermektedir. Tamiri mümkün olmayan Kombi kart tamiri, için yeniden sıfır kombi kartı montajı yapılmaktadır. Veya tamir edilen kombi kartları ise bir yıl garantilidir. Yıllardır doğru adresiniz olarak hizmet vermeye devam etmekteyiz. Kombi kartları tamiri oldukça kolay olmasından ve ekonomik olması nedeni ile kombi kullanıcıların tercih ettikleri güvenli ve rahat bir kullanımdır. Kombide  bulunan parçaların her bir parçasının ayrı ayrı görevleri vardır. Bu nedenle bazen parçaların bozulması ana kartın arızalanmasına neden olmaktadır. Bunun gibi karşılaşılan durumlarda uzman kadromuz dan yardım almanız gerekmektedir. Sorun kartın tamir edilmesi ile veya değişimi ile çözümlenmektedir. Kombinin kart fiyatları her zaman uygun fiyatlar ile satışları yapılmaktadır. Ayrıca her marka kombilerin anakart arızalarında en uygun fiyatlarımız ile tamir edilmektedir. Kartın arıza yapması durumunda kombinin fonksiyonları tamamen devre dışı kalmaktadır. Kombiler kısa bir sürede yapılır. Kombi kartı onarımı ve yapımı sürecinde ekibimiz teknolojinin getirdiği yeniliklerden sonuna kadar faydalanmaktadır. Gelişmiş bilgisayar sistemleri sayesinde kombi kartlarını rahatça tamir etmektedirler. Kombi markalarına göre kombi kartları da değişiklik göstermelidir. Her kombinin kendine özgü kartı bulunmaktadır. Bilinçli ekibimiz sayesinde uygun kombiye uygun kombi kartı onarımı ve montaj işlemi yapılmaktadır.

×