İzmit Kocaeli Kombi Petek Temizliği

Son Bahar Mevsimine girdiğimiz şu günlerde, kış mevsiminde ısınma sorunun başında gelmekte olan petek temizlik hizmetlerinde 2020 – 2021 yılına girmiş bulunmaktayız.

Kombilerinin en önemli konularından bir tanesi de peteklerinizdir, eğer petekleriniz gerekli temizliği yapmadıysa , ısınmak noktasında iki veya üç kat daha yakıt yakarak ısınmanız gerekmektedir.

Kombi petek temizliklerini zamanında yaparak gelecek doğalgaz faturalarınızın dahada düşmesini sağlaya bilirsiniz. Ömrünü tamamlamış petekleriniz sizlere faydadan çok zarar getirecektir. Bu noktada yetkili kombi servisleri miz ve ilaçlı kombi petek temizleme hizmetlerimizle Kocaeli İzmit’in tüm bölgelerine yaygın hizmetler sunmaktayız.

Evinizin ve işlerinizin tüm doğalgaz sisteminin ölçüm ve kışa hazırlıklarını yapmaktayız. Gerek kombilerde gerekse peteklerde yaşaya bileceğiniz yakıt tasarrufları yıl bazında birkaç ayının cebinize kalmasına neden olacaktır.

İlaçlı kombi petek temizliği sayesinde, kombinizdeki dolaşan sıcak suyun paslanması önlenir iken, ısınması durumunda soğumasının yavaşlamasına neden olarak daha uzun süreli ısı kayıplarının ve zaman kayıplarının önüne geçilecektir.

Kocaeli İzmit’te peteklerinizin petek temizleme makinaları ile hijyen koşullarına uygun bir şekilde ekonomik fiyatlarla temizleme işlemlerini sunmaktayız. Sektörde 10 yılı aşan tecrübemizle, merkezi ısıtma sistemlerinin yanı sıra tüm petek temizlik hizmetlerini sunmaktayız. Korona virüsle geçireceğimiz bir kış mevsiminde, soğuk havalarda mağdur olmamak için peteklerinizi şimdiden temizlenmesi gerekmektedir.

Petek Temizlenmemesi sonucu yaşanabilecek bazı problemler

Isıtma sistemlerinde peteklerin ısınmasında düzenli dağılımın yaşanmaması sonucunda özellikle alt kısımların ısınmaması ve ilerlemesi durumunda tüm peteklerin ısınmaması gibi sorunlarla karşı karşıya kalınır .

Kombilere giden boruların zeminde çürüklerinin yaşanmasına neden olan bileceği gibi yerden ısıtma sistemlerinde çamur tortuları ile karşı karşıya kalınarak ısınmama hata bölgesel odalara gidecek sıcak suyun gidememesine kadar nedenler yaşa bilir.

Kirliliklerin peteklerden kombiye devridaim yapması sonucunda yaşanabilecek devir daim pompa arızalarını artacağından uzun vadede zararla sonuçlanacağından kombi eşanjörü arızalarının yaşanmasına neden olacaktır.

Zamanında ısınması gereken peteklerinin zamanın dışında efor sarfeden kombi ile sıcak su üretememe ve sonucunda kombinin yüksek derecelere çok daha uzun sürelerde ulaşmasına neden olacağından uzun vadede sirkülasyon pompalarının arızalanması ile sonuçlanabilir.

Hata ve hatta yüksek ısılarda ve paslanma nedeniyle döşenmiş olan sisteminizin boru çürümelerine neden olarak çoklu katlarda bir alt kata su baskınları , su kaçakları yaşana bileceği gibi bina çürümelerine kadar neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×